Kayıt Ol
Blog

Instagram çöktü mü?

JetSosyal Logo

JetSosyal

Sosyal Medya Bayilik Paneli

Instagram Kaydet Satın Al
En ucuz fiyat garantisiyle anında tamamlanan servislerimize göz atın.
Kayıt Ol

Instagram'a girişte zorluk çekiyorsanız, akış yenilemedi hatası alıyorsanız yahut hiç bir şekilde Instagram servislerine erişemiyor ve "Instagram çöktü mü?" diye soruyorsanız; sorunuzun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz. Instagram, Facebook yani adıyla Meta Inc.'e dahil olmadan önce bu tarz kesintilere maruz kalmazdı ve daha stabil bir yayın hayatı mevcuttu.


Instagram'ın Facebook'a dahil oluşu

Fakat Instagram, Meta'ya dahil olduktan sonra sık sık "500 Internal Error" tarzı kritik sunucu hataları vermeye başladı. Zaman zaman "Akış yenilenemedi" hatası verdi kimi zaman hiç bir şekilde siteye erişemez olduk. Belli ki Meta tarafında işler pek sağlıklı gitmiyor ve bu hatalar kullanıcılara yansıyor. Bunun önüne kullanıcılar olarak ne yazık ki geçemeyiz. Fakat bu durumdada Facebook'u suçlamak pek etik olmayabilir. Milyonlarca kullanıcı, saniyede gerçekleşen milyonlarca istek ve gerek veritabanı gerek komut yükü fazla olması kolay idare edilebilecek bir statü değil ne yazık ki. Sorumlulukları büyük, buna göre önlem almak ve gerekli tedbirleri almak onların görevidir.

Instagram'ın çöktüğü nasıl anlarım?

Instagram'ın çöktüğünü, sorunun sizde olup; olmadığını anlamanın bir kaç püf noktası vardır. Öncelikle ağ metodumuzu değiştirmemiz gerek. Belki o anlık olarak Wi-Fi'de yada Hücresel'de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunu anlamanın en iyi yolu Wi-Fi'ye bağlıysanız Wi-Fi'yi kapatıp; Hücresel planınızdan girmeyi deneyin. Eğer Hücresel'de böyle bir hata alıyorsanız tam tersi şekilde Hücresel'i kapatıp; Wi-Fi'den erişmeyi deneyiniz. Eğer erişim sağlayabildiyseniz sorunun kaynağı sizden dolayı olabilir. Bunun için internet ayarlarınızı, DNS ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Fakat 2 bağlantı türü ilede giriş yapamıyorsanız sorunun sizde olmadığının 1. işaretini vermiş bulunmaktadır Instagram. Instagram mobil uygulaması ve tarayıcıdan www. olarak girdiğimiz Instagram birbirinden farklı çalışmaktadır. Çoğunlukla mobil uygulamada verdiği "Akış yenilenemedi" hatasını tarayıcıdan girdiğimizde vermez. Sitede yahut sunucuda bir durum varsa www. şeklinde tarayıcıdan girdiğimizde de bir hata mesajı alırız yada site geç yüklenir. O yüzden denemek amaçlı, Instagram'a birde tarayıcımızdan girmeyi deneyelim. Hala sonuç vermediyse geriye son bir yöntem kalıyor. Google'ı açıyoruz ve arama kısmına "Down Detector" yazıyoruz. İlk çıkan siteyi açalım ve site içerisinde Instagram'ı bulalım. İlgili sayfada diğer kullanıcılar tarafından bildirilen sorunları anlık olarak görüntüleyebilir, yorumları okuyabilir ve sorunun sizde olup - olmadığını, Instagram'ın gerçekten çöküp çökmediğini teyit edebilirsiniz.


Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Bunu siz yani kullanıcılar olarak düzeltmeniz maalesef mümkün değildir. Beklemekten başka bir çareniz ne yazık ki mevcut değildir. Instagram'ın geçmişinden bu zamana kadar ki olan sürecini göz önünde bulundurursak geniş çaplı bir kesinti hiç bir zaman yaşanmadı. Tüm kesintiler ortalama 0-1 saat içerisinde giderildi ve erişim sağlatılabildi. Sorun yalnızca sizdeyse bunu Instagram'a bildirmeniz fayda var.

Instagram Profil Görüntülenmesi Satın Al
En ucuz fiyat garantisiyle anında tamamlanan servislerimize göz atın.
Kayıt Ol

JetSosyal çok ucuz ve yüksek kaliteli takipçiler, aboneler, beğeniler ve izlenmeler gibi sizi hedefinize ulaştıracak yüzlerce servis sağlamaktadır.